- Начало
- Форум
- Вход
- АМИГО
- За нас
- Основни факти
- Проекти
- Младите застъпват
- Информационна брошура по проекта Младите застъпват
- ОТБОР ПРОМЯНА ОБЯВЯВА КОНКУРС ЗА ЕСЕ/СЪЧИНЕНИЕ
- Представяне на проекта МЛАДИТЕ ЗАСТЪПВАТ
- About our project in English/ Представяне на проекта на английски
- За стъпките на Отбор Промяна Част 3: Кой идва с нас?
- За стъпките на Отбор Промяна Част 2: Самостоятелни крачки в условия на изолация
- За стъпките на Отбор Промяна Част 1: Силен старт и уверени първи крачки
- Отбор ЗАПАД
- Отбор Промяна
- Отборът на СМЕЛИТЕ
- Обучение в подкрепа на младежката гражданска активност 01-05.11.2019
- Нашият партньор: Норвежката асоциация за спина бифида и хидроцефалия
- Обучаващ екип
- Каналът в YouTube на Младите застъпват
- За стъпките на Отбор Запад Част 1: Пътят е лек, когато води сърцето
- За стъпките на Отбор Запад Част 2: Да покажем как се прави
- За стъпките на СМЕЛИТЕ Част 1: с малки стъпки напред
- За стъпките на СМЕЛИТЕ Част 2: Моят личен път
- Работилница за взаимопомощ 2014-2015
- Благотворителни акции: Помощни средства от Австрия
- Летни лагери и срещи
- Проект МОЯТ СПОРТ 2016
- Младите застъпват
- Съвети и взаимопомощ
СТАРТИРАМЕ НОВ ДВЕГОДИШЕН ПРОЕКТ ЗА МЛАДЕЖИТЕ: АМИГО
Академия за младежки инициативи в гражданското общество/ АМИГО
През август 2024 сдружение „Спина бифида и хидроцефалия-България“ стартира най-новата си инициатива в подкрепа на младежите. Проектът се нарича Академия за младежки инициативи в гражданското общество (АМИГО) и е финансиран от програма Еразъм+ на ЕС. Самото име на проекта подсказва, че той е насочен към младите жени и мъже - новото поколение, които организацията подкрепя.
Проектът АМИГО има своето специално място на страницата ни, където може да следите за най-важното: https://sbhb.org/amigo
Спина бифида и хидроцефалия-България е създадена като родителска организация през 2011 година. Родители на бебета и малки деца с тези диагнози обединихме сили за по-добро бъдеще за децата ни. И успяхме да постигнем значително подобряване в живота им. През тези години децата се превърнаха в младежи и вече е време да заявят себе си, както в обществото, така и в рамките на организацията. През 2021 приключихме проекта „Младите застъпват“, който запозна децата с възможностите на застъпничеството като инструмент за гражданско въздействие. Към днешна дата, чрез проекта АМИГО надграждаме постигнатото със знания и умения, на по-задълбочено ниво, и ги свързваме с реалните предизвикателства, които стоят пред сдружението.
Главните участници в АМИГО са младежите, а целта ни е да ги подготвим за ефективно участие в гражданското общество. Планираните дейности разкриват пред младежите множество възможности да опознаят правата си и демократичните механизми на национално ниво и ниво ЕС и се докосват до утвърден инструментариум за гражданско въздействие.
За 24-те месеца, младежите участват в месечни неформални онлайн обучения. Темите са персонализирани и дават възможност за развитие на лични умения и натрупване на знания свързани с гражданското образование, демокрацията и правата на човека. Обучителните дейности са подкрепени от 4 младежки събития на живо - две работни срещи и две срещи с лица, вземащи решения на национално и европейско ниво. Водени от член от екипа на организацията, младежите са въвлечени в типични за управлението на проект дейности - организиране на онлайн срещи, срещи на живо и мобилностите, подготвянето на статии за проекта и др.
Въпреки, че основната целева група обхваща неколцина младежи със спина бифида и хидроцефалия от България, онлайн обученията и част от събитията на живо са отворени за по-широка група младежи-доброволци, включително и от чужбина.
Следващите две години обещават да са интересни, вълнуващи и много предизвикателни за нашата АМИГО група. Очаквайте новини и подробности за проекта на страницата АМИГО https://sbhb.org/amigo и в профила ни във фейсбук: https://www.facebook.com/sbhb.org
Проектът “Академия за младежки инициативи в гражданското общество”, 2024-1-BG01-KA154-YOU-000205002 се изпълнява с финансовата подкрепа на програма Еразъм+ на ЕС. Финансирано от Европейския съюз. Изразените възгледи и мнения обаче принадлежат изцяло на техния(ите) автор(и) и не отразяват непременно възгледите и мненията на Европейския съюз или на Европейската изпълнителна агенция за образование и култура (EACEA). За тях не носи отговорност нито Европейският съюз, нито EACEA.
Категория: